Vytvorenie viacjazyčnej webovej stránky Squarespace slúži najmä na oslovenie nových trhov. Len 53% používateľov webu hovorí po anglicky, čo znamená, že nedokážete osloviť 47% trhu.

Majitelia webových stránok Squarespace, rovnako ako všetci ostatní, ktorí podnikajú online, by mali premýšľať o preklade webových stránok ako o stratégii na zlepšenie šancí na budúci predaj.

Čo by malo byť preložené?

To závisí na vašom prístupe. Potrebujete, aby vaša webová stránka Squarespace, na ktorej si od vás zákazníci môžu kúpiť tovar a služby, bola úplne viacjazyčná? Alebo potrebujete preložiť len niekoľko stránok, ktoré poskytnú kontext používateľom hovoriacim viacerými jazykmi?

Ako vytvoríte viacjazyčnú webovú stránku s riešením Squarespace?

Prvým problémom, na ktorý narazíte, je, že preložiť vašu stránku Squarespace je ťažké. Je to jednoducho dané tým, že Squarespace nebol vytvorený za účelom použitia vo viacerých jazykoch. Squarespace totiž len nedávno vydal pridal možnosti viacjazyčného webu.

Existujú však rôzne ďalšie riešenia, ktoré môžete použiť na to, aby bola vaša stránka Squarespace dvojjazyčná, pričom všetky majú rôznu mieru úspešnosti, a my si každé z nich podrobne preberieme.

Na začiatok treba povedať, že spoločnosť Squarespace neposkytuje služby prekladu webových stránok. Skôr ako začnete vytvárať stránky v novom jazyku, budete musieť obsah svojich stránok preložiť, a to buď prostredníctvom prekladateľa, alebo strojového prekladateľského riešenia.

Po druhé, spoločnosť Squarespace navrhuje využiť titulnú stránku ako úvodnú stránku vášho webu, aby si spotrebitelia mohli hneď vybrať zvolený jazyk.

Ako teda vytvoriť viacjazyčnú webovú stránku s použitím riešenia Squarespace?

1. Vytvorte si účet Weglot

Všetky vaše preklady budú uložené vo vašom účte Weglot a budete ich tak mať pod kontrolou.

2. Pridajte nové jazyky

Po vytvorení a potvrdení vášho účtu Weglot sa zobrazí obrazovka.

Zadajte URL adresu svojej domény, jazyk pôvodnej webovej lokality a jazyky, do ktorých chcete svoju webovú stránku preložiť. Ak chcete, môžete preložené jazyky dodatočne upravovať. Následne kliknutím na tlačidlo „next“ prejdite na ďalší krok.

3. Nastavte subdomény špecifického jazyka

V tejto fáze použijete záznamy DNS na pripojenie služby Weglot k vašej webovej stránke. Na začiatok prejdite v administračnej oblasti Squarespace (ak je názov vašej domény spravovaný spoločnosťou Squarespace) do časti Settings > Domains. Bude vedená v časti „Managed by Squarespace“. Potom z rozbaľovacieho zoznamu vyberte položku „Advanced settings“.

V prípade potreby môžete potom zadať DNS. Nakoniec v hornej časti kliknite na tlačidlo „Save“.

4. Pridajte prepínač jazykov

Posledným krokom je pri vytváraní dvojjazyčnej webovej stránky Squarespace pridanie prepínača jazykov do prednej časti rozhrania. Svoj Javascript kód nájdete na ovládacom paneli Weglot v časti „Project settings“.

Tento kód skopírujte a na ovládacom paneli Squarespace ho vložte do sekcií „Settings“ > „Advanced“ > „Code Injection“ a „Header“. Ak sa v tomto poli už nachádza nejaký obsah, kód Weglot jednoducho vložte zaň.

A to je všetko!

Nič viac netreba! Vaša stránka Squarespace je teraz viacjazyčná!

Ak máte ďalšie otázky, kontaktujte nás na info@kjtranslations.sk, telefonicky na čísle +421 948 010 568 alebo prostredníctvom kontaktného formuláru.