Okrem lepšieho zážitku z prezerania môžete vďaka prekladu zaistiť aj sprístupnenie svoje webové stránky novým používateľom a trhom. Nech sú vaše ciele akékoľvek, môže to znamenať nárast počtu fanúšikov, predajov, stiahnutí a ďalších ukazovateľov.

Preklad môže byť obzvlášť užitočný, pokiaľ je vaša webová stránka alebo firma orientovaná na trhy viacerých krajín alebo ak sídli v krajine s viacerými úradnými jazykmi (napr. v Kanade, kde je úradným jazykom francúzština aj angličtina).

Čo je Weglot?

Weglot je prekladateľským doplnkom platformy WordPress, ktorý je možné jednoducho integrovať do vašej webovej stránky Je kompatibilný s témami a doplnkami platformy WordPress a poskytuje jednoduché užívateľské rozhranie pre jednotlivcov, ktorí chcú rýchlo a jednoducho prekladať svoje webové stránky.

Weglot dokáže rozpoznať obsah vašej webovej stránky (vrátane položiek ponuky) a po nainštalovaní a aktivácii ju automaticky preloží do vami vybratého jazyka. Pomocou vizuálneho editora môžete potom spravovať preklady svojich stránok prostredníctvom cloudového ovládacieho panelu Weglot (na to je potrebné disponovať účtom Weglot). Tento editor vám umožní v prípade potreby dopĺňať manuálne úpravy prekladov.

Ako na to

  1. Na začiatok prejdite do adresára doplnkov WordPress.org a stiahnite, nainštalujte a aktivujte doplnok Weglot Translate.
  1. Následne budete potrebovať API kľúč, ktorý môžete získať bezplatne pri vytvorení účtu Weglot. Váš API kľúč sa zobrazí spolu s odkazom na váš vlastný ovládací panel. K tomu sa vrátime neskôr, nateraz si skopírujte svoj API kľúč a vráťte sa na svoju WordPress stránku.
  1. Po kliknutí na nové nastavenie Weglot vo vašom administrátorskom účte WordPress budete presmerovaní na stránku s nastavením prekladu. Tu môžete vytvoriť nové preklady svojej webovú stránky a vybrať si, ako sa bude zobrazovať na platforme WordPress.
  1. Najprv vložte svoj API kľúč do prvého poľa a potom môžete začať pracovať na svojom prvom preklade. Podľa vlastného uváženia si vyberte cieľový jazyk, pričom angličtina ostane nastavená ako pôvodný jazyk.
  1. V ďalšej časti môžete prispôsobiť vzhľad nástroja na zmenu jazykov svojej webovej stránky. Môžete si prispôsobiť nielen jeho vzhľad ale aj to, kde sa na vašich stránkach bude zobrazovať.
  1. Nakoniec môžete zadať špecifické výnimky, aby ste preklady obmedzili na konkrétne oblasti vašej webovej stránky. Keď skončíte, kliknite na tlačidlo „Save Changes“ a vaša webová stránka bude fungovať vo viacerých jazykoch! Ak chcete vidieť výsledok, prejdite na svoju webovú stránku a vyhľadajte nástroj na zmenu jazykov.

A to je všetko!

Prekladanie vašej webovej stránky do viacerých jazykov sa môže zdať náročné, najmä ak sami neovládate viacero jazykov. Pomocou doplnku Weglot Translate však môžete ľahko vytvoriť stránku, ktorá bude poskytovať všetky výhody pre používateľov, ktorí nie sú rodenými hovorcami daného jazyka bez toho, aby na to museli vynaložiť priveľa času a námahy.

Nájdite si trochu času a popremýšľajte o tom, ktoré jazyky budú na vašej stránke využívané najviac a potom použite doplnok Weglot Translate na rýchle preloženie obsahu!

Ak máte ďalšie otázky, kontaktujte nás na info@kjtranslations.sk, telefonicky na čísle +421 948 010 568 alebo prostredníctvom kontaktného formuláru.